Konferencja naukowa pt. "Po co Polsce Konstytucja?"


Zarejestruj się Zaloguj się

Podstawowe informacje


Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie oraz Wyższa Szkoła Nauk Prawnych i Administracji im. Leona Petrażyckiego organizuje konferencję naukową pod nazwą “Po co Polsce Konstytucja?”.  Konferencja odbędzie się 18 października 2018 r. w godzinach od 11 do 17 w hotelu Mansor w Ząbkach (ul. Księdza Ignacego Skorupki 5).

Tytułowe pytanie konferencji tak naprawdę jest pytaniem o stan polskiego państwa a także stan wartości konstytucyjnych jakimi są demokracja czy też praworządność. 

Temat konferencji skierowany jest nie tylko do specjalistów od prawa konstytucyjnego ale także do specjalistów z innych dziedzin prawa w tym prawa karnego oraz socjologów prawa czy też politologów. Interesuje nas szczególnie kontekst społeczny obowiązywania konstytucji RP, jej postrzegania przez społeczeństwo w tym postrzegania Trybunału Konstytucyjnego.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”. W skład rady naukowo-patronackiej wydarzenia wchodzą m.in. Prezydent Aleksander Kwaśniewski, mecenas Ryszard Kalisz a także sędzia Jerzy Stępień.

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie karty zgłoszenia udziału w konferencji na stronie https://konferencjakonstytucja.iqconference.eu/Start oraz dokonanie opłaty konferencyjnej do dnia 28 września 2018 roku za czynny udział w konferencji w wysokości 150 zł, która obejmuje: wystąpienie z referatem, materiały konferencyjne, obiad, przerwy kawowe, publikację ksiązkową oraz certyfikat. Koszty dojazdu ponoszą uczestnicy konferencji. Opłatę konferencyjną należy dokonać na konto: 20 2130 0004 2001 0490 5840 0001 (Volkswagen Bank) z dopiskiem „Konferencja Po co Polsce Konstytucja”( imię i nazwisko wpłacającego).

Zaświadczenia o udziale w konferencji będą wydawane na podstawie przesłanej karty zgłoszenia oraz dokonanej opłaty konferencyjnej. Przewidujemy również wydanie monografii książkowej na ten temat. Teksty do druku będzie można przesyłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@fuaw.pl do dnia 18 listopada 2018 roku. Zapraszamy!

 


        

Organizator

Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie i Wyższa Szkoła Nauk Prawnych i Administracji im. Leona Petrażyckiego

Data

Konferencja odbędzie się w terminie:
18-10-2018

Lokalizacja

Hotel Mansor (ul. Księdza Ignacego Skorupki 5, 05-091 Ząbki)

Kontakt

sekretariat@fuaw.pl
602 794 795

Zarejestruj się na konferencję poprzez system


Zarejestruj się

Utwórz konto w systemie iQ-Conference. Poznaj nowy wymiar uczestnictwa w konferencji.

Opłać uczestnictwo

Dokonaj płatności elektronicznie lub tradycyjnym przelewewm.

Używaj w trakcie konferencji

Weź ze sobą smartfon lub tablet. Bądź na bieżąco z agendą, oglądaj prezentacje, zapisuj slajdy.

Partnerzy


Kontakt


Organizator
Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie i Wyższa Szkoła Nauk Prawnych i Administracji im. Leona Petrażyckiego
Lokalizacja
Hotel Mansor (ul. Księdza Ignacego Skorupki 5, 05-091 Ząbki)

Telefon
602 794 795